אירוע חברה בכל שטח (כמעט)

בלי להיות שחצנים מידי, אנחנו חייבים להודות שאנחנו "אלופים" באירועי שטח

תנו לנו נקודת מים, גישה למשאיות, קצת צל וחשמל ואין גבול ליכולות שלנו.
איך זה? אתם בטח תוהים… זה בגלל הרכיב הסודי, לנו יש משהו שאין לאף חברת קייטרינג אחרת. פשוט – את מוטי.

מוטי סנבל הוא אחד השותפים בקייטרינג, אשף תכנון לוגיסטי שאין כמותו. אין שטח שלא התנסה בו, אין אתגר שלא עמד בו. אם הוא אומר שזה אפשרי – זה אפשרי.
אז, כשתתקשרו לבקש מאיתנו הצעת תפריט לאירוע שאתם מתכננים, אם זה מתחת לבניין, או בחברה עצמה, או במצדה, או בחוף הים – הוא האדם הראשון שנשלח אליכם, לתכנון מדוייק ויסודי.

כמובן שהצבא לא צועד רק בזכות המצביא שלו… למוטי יש את "סיירת עלי דפנה" מאחוריו. השפים של הקייטרינג (כוכבים צעירים ומבטיחים), מחלקת מכירות מיומנת, מנהלי אירוע, טבחים, ברמנים ומלצרים, בכולם נושבת רוח המפקד – סבלנות, יצירתיות, חברות והמון ניסיון.

אנחנו משתדלים לתת לכם מענה כולל לאירוע ויכולים לספק, מעבר לתפריט מרהיב, גם בר משקאות ואספרסו בר. פשוט מאד לערוך ככה אירוע חברה, כשהכל כבר מוכן.

כדאי להשאיר לנו פרטים, אנחנו כבר מתקשרים.

המלצות מפיקי אירועים ולקוחות עסקיים
[ac_testimonial layout="slider" ac_cat="26" ac_order="order_date_asc" show_title="true"]

כקייטרינג אנו תמיד נעדיף, אם השטח יאפשר, להכין מנות במתכונת open kitchen . באופן זה האורחים זוכים לחווית אירוח אחרת – הכנת והרכבת המנות מתבצעת לעינהם, הכי טרי, הכי חם, הכי מפנק.

תוכלו למצוא "מנות שוק" אותנטיות לצד מנות גורמה שלא יביישו את מסעדות העלית בארץ. תפריט שהוא צעיר, חדשני ושובב, קצת כמונו…

איך בדרך כלל זה עובד?
מישהו לעשות את הצעד הראשון – אתם משאירים לנו פרטים או מתקשרים ואנחנו בודקות אתכם מה צרכי האירוע. האם מדובר בערב גאלה, יום גיבוש או יום עיון? האם נבחר כבר לוקיישן לאירוע (אם עדיין לא בחרתם נוכל להתאים לכם אולם אירועים / מקום לכנסים). אתם צריכים בר תוצרת חוץ או מסתפקים ביין טוב ומשקאות קלים? ומהו סוג התפריט שישרת הכי טוב את האורחים.
מוציאות לכם צ'יק צ'ק הצעת תפריט ומחיר ואז מגיע תורכם :).

אם ההצעה מתאימה נפגש באירוע של הקייטרינג / לטעימות – זה החלק הכי כייפי בעבודה ללא ספק. נבחר יחד את שילוב המנות המושלם לאירוע.

אנו מעדיפים להפגש שוב באתר האירוע כחודש לפני קיום אירועים עסקיים. פגישה המכונה "פגישת ספקים". לפגישה בדר"כ מגיעים כל הספקים של הכנס ובה מחברים את כל הקצוות – הפקה / תאורה / חשמל / עיצוב / קייטרינג ובר. כל אירוע והספקים הנדרשים בו. בה נידון הלו"ז לאירוע והצרכים של כל ספק. פגישה זו חשובה מאד לתיאום ציפיות ביום האירוע, בה עולות שאלות וניתנות התשובות.

מספר אורחים סופי לאירוע נבקש לקבל מכם 3 ימי עבודה לפני קיום אירועים עסקיים.

הקייטרינג שלנו מתאים לרוב לאירועים מעל 100 אורחים. אגב, אנו בונים תפריטים מאד מגוונים לאירועים. מה שמבטיח שהאוכל באירוע יתאים ממש, אבל ממש, לכל האורחים.

מעוניינים לערוך איתנו אירוע חברה?
מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם ממש עוד מעט.